fot. Twitter/Polska Policja

Śląskie: 5 kg amfetaminy, 2,5 kg marihuany i broń u narkotykowego hurtownika

5 kg amfetaminy, 2,5 kg marihuany, a także pistolet maszynowy i amunicję miał w mieszkaniu zatrzymany przez zabrzańskich policjantów 32-latek. Jak policzyli funkcjonariusze, z zabezpieczonej przez nich ilości narkotyków można przygotować 225 tys. dilerskich „działek”.

Mężczyznę zatrzymali zabrzańscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

„32-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Tychach. Mężczyzna był bardzo zaskoczony poranną wizytą policjantów” – relacjonowała śląska policja.

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli prawie 2,5 kg marihuany, ponad 4,7 kg „mokrej” amfetaminy i 15 kg substancji służącej do przygotowania narkotyku do sprzedaży. Według policji z zabezpieczonych środków można wyprodukować ponad 225 tys. „działek” dilerskich narkotyków.

W trakcie zatrzymania okazało się, że 32-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi za posiadanie i handel narkotykami. W jego sypialni przy łóżku kryminalni zabezpieczyli pistolet maszynowi i amunicję, a także m.in. gotówkę i biżuterię. Na wniosek śledczych sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj