Shell od nowego roku będzie miał nowego dyrektora generalnego

Z funkcji dyrektora generalnego Shella z końcem roku odejdzie Holender Ben van Beuren, szef koncernu od 2014 r. Na stanowisku zastąpi go Kanadyjczyk Wael Sawan – poinformowała spółka.

Na początku września w mediach pojawiły się doniesienia, zgodnie z którymi Holender ma opuścić stanowisko szefa naftowo-gazowego giganta z siedzibą w Londynie. Shell potwierdził to w informacji przesłanej mediom.

„Ben van Beurden ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego (CEO) pod koniec 2022 r., a jego następcą zostanie Wael Sawan” – przekazała spółka.

Shell dodał, że dotychczasowy szef koncernu pozostanie w firmie jako doradca zarządu do 30 czerwca 2023 r.

Ben van Beurden stoi na czele Shella (do końca ubiegłego roku – Royal Dutch Shell) od początku 2014 roku. Jego poprzednik Peter Voser był szefem koncernu niecałe cztery lata, natomiast kierujący firmą jeszcze wcześniej Jeroen van der Veer piastował stanowisko dyrektora generalnego przez pięć lat.

Następcą Holendra będzie urodzony w Bejrucie Kanadyjczyk Wael Sawan, który pracuje w Shellu od 25 lat. Wael Sawan jest obecnie dyrektorem ds. zintegrowanych rozwiązań gazowych, odnawialnych i energetycznych, a wcześniej był dyrektorem ds. wydobycia.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl