SG: 271 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej; 8 osób zatrzymanych

W czwartek służby odnotowały 271 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – przekazała w piątek Straż Graniczna. Zatrzymano trzech obywateli Iraku oraz pięć osób za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy.

Jak poinformowała w piątek rano na Twitterze Straż Graniczna, w czwartek odnotowano 271 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów z Iraku.

„Zatrzymano też pięć osób za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. To dwóch obywateli Iraku z niemieckimi kartami pobytu, jeden obywatel Polski z województwa podlaskiego, jeden Gruzji z polskim dokumentem pobytu i obywatel Czech” – powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Jak dodała Michalska, od początku stanu wyjątkowego wydano 545 pozwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym (460 na obszarze podlaskim i 85 na nadbużańskim).

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 

PAP

drukuj