twitter.com/PolskiSenat

Senat kontynuuje prace nad prezydencką inicjatywą ws. bonu turystycznego

Senat pracuje nad prezydencką inicjatywą ws. bonu turystycznego. Izba zgłosiła kolejne poprawki do projektu. Senatorowie KO chcą m.in., by 500-złotowym bonem objąć emerytów i rencistów, a nie tylko dzieci. Z kolei PiS proponuje objęcie ustawą dzieci rodziców, którzy pracują za granicą. Poprawki rozpatruje senacka Komisja Gospodarki Narodowej.

Elektroniczny bon w wysokości 500 zł ma przysługiwać na każde dziecko. W przypadku niepełnosprawnych dzieci ma to być 1000 zł. Na środki czekają rodziny, ale także branża turystyczna, która mocno ucierpiała z powodu epidemii koronawirusa.

Paweł Woźniak, wójt gminy Serniki, ma nadzieję, że turyści powrócą na Lubelszczyznę, przez co uda się nadrobić straty. Samorządowiec z wielką nadzieją patrzy na bon turystyczny.

– Jest to rewelacyjna sprawa. Bardzo dziękuję z tego miejsca całemu rządowi Prawa i Sprawiedliwości, jak i wszystkim zwolennikom tego bonu turystycznego. Jest to szansa na odbudowanie samej gospodarki w branżach turystycznych, jak i szansa dla dzieci, rodzin. Dla wszystkich rodzin, ale głównie tych niezamożnych, żeby dziecko mogło skorzystać z jakiejkolwiek formy wypoczynku – mówi Paweł Woźniak.

Bon będzie można wykorzystać w Polsce do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim. Bon ma być ważny do końca marca 2022 roku. Ministerstwo Rozwoju szacuje, że skorzysta z niego ok. 6,5 mln dzieci. Wartość pomocy sięgać będzie 3,5 mld zł.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl