fot. PAP/EPA

Sekretarz stanu USA M. Pompeo przebywa z wizytą w Japonii

Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo przybył do Japonii. W Tokio spotka się z szefem dyplomacji oraz ministrami spraw zagranicznych Australii i Indii.

Zdaniem komentatorów, spotkanie sekretarza stanu USA ze swoimi odpowiednikami z Japonii, Indii oraz Australii to próba wzmocnienia wzajemnej solidarności w kontrze do Chin. Czterostronne rozmowy mają dotyczyć bezpieczeństwa na Oceanach.

– Nasz kraj dąży do wolnego i otwartego Indo-Pacyfiku. Społeczność międzynarodowa zaczęła rozumieć, że to perspektywa regionalnego pokoju i stabilności – powiedział premier Japonii.

Według władz w Pekinie, Japonia, Indie, USA i Australia chcą wspólnie ograniczyć rozwój gospodarczy i militarny Chin.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl