Sejmowa komisja kultury zarekomendowała posłów do KRRiT

Witold Kołodziejski, zgłoszony przez klub Prawa i Sprawiedliwości, i Jędrzej Skrzypczak, zgłoszony przez Platformę Obywatelską, zostali zarekomendowani przez sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Rekomendacji nie uzyskali kandydaci  Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej. Nie odbyło się głosowanie nad drugą kandydaturą zgłoszoną przez PiS oraz nad drugą kandydatką PO.

Nie jest jeszcze przesądzone, czy zarekomendowana dwójka kandydatów zostanie wybrana do KRRiT przez Sejm. Kandydaturę wiceministra Witolda Kołodziejskiego przestawiał poseł PiS Piotr Babinetz.

– Pan Witold Kołodziejski posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami ludzkimi w administracji rządowej, samorządowej oraz w mediach. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wkład w cyfryzację naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Jako osoba przez wiele lat związana z mediami, działająca w tym obszarze, a także jako były już przewodniczący KRRiT, jest to kandydat, który będzie bardzo dobrze spełniał swoją funkcję jako członek KRRiT – mówił poseł.

Sejm ma wybrać nowych członków KRRiT jeszcze na trwającym posiedzeniu. Izba wybiera do KRRiT dwóch przedstawicieli, Senat jednego, a dwóch wskazuje prezydent.

Kadencja pięciu obecnych członków Krajowej Rady kończy się 3 sierpnia. Sejm odrzucił pod koniec czerwca sprawozdanie KRRiT z działalności w 2015 r.

Na kolejnym posiedzeniu sprawozdaniem zajmie się Senat. Jeśli również senatorowie je odrzucą, kadencja członków Rady wygaśnie, o ile decyzję tę poprze prezydent.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl