Sejm: wycofano wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Posłowie zdecydowali o wycofaniu z Sejmu wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Wcześniej wnioskowali o to sami posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Za było 363 posłów, przeciw 2, a od głosu wstrzymało się 61 posłów.

Szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego nie zmieniają negatywnej oceny ministra rolnictwa. Zapowiedział kolejny wniosek o odwołanie ministra Krzysztofa Jurgiela.

– Chciałbym zapewnić polską wieś, że już w tym momencie zbieramy podpisy pod kolejnym wnioskiem o odwołanie ministra Krzysztofa Jurgiela. Prosimy wszystkie kluby o złożenie podpisów pod tym wnioskiem – apelował Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Panie ministrze, tak naprawdę dzięki temu porozumieniu, że jest stonowanie nastroju, że jest ta przerwa, za którą dziękuję, ma Pan szanse przez najbliższe kilka tygodni zmienić swoje postępowanie. Niech Pan tego czasu nie zmarnuje dla dobra polskiego rolnictwa i polskiej wsi – dodał prezes PSL.

Do słów Władysława Kosiniaka-Kamysza odniosła się premier Beata Szydło. Prezes Rady Ministrów podziękowała za wycofanie wniosku o odwołanie – jak podkreśliła – najlepszego ministra rolnictwa. W jej ocenie na polskiej wsi dzieje się dobrze.

Po pierwsze, jest stabilizacja cen na wsi. Dzisiaj mleko kosztuje w 1 litrze w skupie około 1,5 zł, a było po 90 groszy. To samo dotyczy skupu mięsa. To jest otwarcie około 30 nowych rynków zewnętrznych dla polskich rolników, to jest wreszcie obrona polskiej ziemi, a więc nie ma już wyprzedaży polskiej ziemi i wiele innych działań, które dzięki ministrowi Jurgielowi są przeprowadzone na polskiej wsi. Natomiast Pan wspomniał o wieku emerytalnym. Chcę przypomnieć, że w rządzie Platformy Obywatelskiej i PSL-u był Pan tym ministrem, który podwyższył wszystkim Polakom (w tym również rolnikom) wiek emerytalny do 67 lat – zauważyła premier Beata Szydło.

Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów, czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl