fot. R.Sobkowicz/Nasz Dziennik

R. Telus: Krytyka ministra rolnictwa to krzyk rozpaczy PO

Krytyka działań ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela to krzyk rozpaczy Platformy Obywatelskiej w dziedzinie rolnictwa – powiedział poseł PiS Robert Telus. Chodzi o wypowiedź wiceszefa PO Tomasza Siemoniaka, który na konferencji „gabinetu cieni” powiedział, że tak złego ministra rolnictwa nie było po 1989 r.

Politycy PO krytykowali szefa resortu rolnictwa m.in. za ustawę o ziemi, politykę ws. ASF i politykę kadrową.

Poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wskazał, że tego typu wypowiedzi to próba wzbudzania zainteresowania przez Platformę Obywatelską.

To jest kłamstwo, krzyk rozpaczy Platformy i chęć zaistnienia w dziedzinie rolnictwa, bo przecież nigdy PO w tej dziedzinie nie zaistniała. Myślę, że to jest główny cel. Jeżeli chodzi o ustawę o ziemi, którą oni tak krytykują, to ona dokonała swojego celu. Celem tej ustawy była ochrona polskiej ziemi i tak się dzieję. Ta ustawa chroni polską ziemię. Drugim celem było to, że polska ziemia orna ma służyć rolnikowi, a nie spekulantowi. W tej kwestii również ta ustawa spełnia swoją rolę. Polska ziemia orna służy rolnikowi – podkreślił poseł Telus.

„Gabinet cieni” PO powstał w drugiej połowie listopada. Celem zespołu jest recenzowanie prac rządu Prawa i Sprawiedliwości i dokonanie audytu jego dotychczasowej działalności.

RIRM

drukuj