Sejm zajmie się dziś m.in. projektem wprowadzającym opłatę emisyjną i specustawą dot. Mierzei Wiślanej

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu posłowie zajmą się m.in. wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło oraz minister Elżbiety Rafalskiej, projektem wprowadzającym opłatę emisyjną i specustawą dotyczącą Mierzei Wiślanej.

Zdaniem posłów Platformy Obywatelskiej, zarówno wicepremier Beata Szydło, jak i minister Elżbieta Rafalska są odpowiedzialne za dojście do protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. [czytaj więcej] 

Posłowie wysłuchają dziś także sprawozdania Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na temat rządowego projektu nowelizacji tzw. specustawy dotyczącej przekopu Mierzei Wiślanej. Dla rządu jest to inwestycja kluczowa. Ma ożywić gospodarczo Warmię i Mazury.

Sejm wysłucha ponadto sprawozdania Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa o rządowym projekcie wprowadzającym m.in. opłatę emisyjną. Tworzy on Fundusz Niskoemisyjnego Transportu. Z opłaty tej finansowane mają być projekty związane z rozwojem elektromobilności w Polsce.

W porządku obrad jest także pierwsze czytanie czterech projektów ustaw skierowanych przez opozycję. Ich celem są zmiany w podatku od towarów i usług.

TV Trwam News/RIRM

drukuj