Sejm wznowił obrady

Po godz. 9.00 Sejm wznowił obrady, podczas których m.in. zaplanowano blok głosowań. Posłowie głosować mają m.in. nad kandydaturą dr. Justyna Piskorskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Tuż po rozpoczęciu obrad posłowie minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego w nocy z wtorku na środę biskupa seniora diecezji kieleckiej ks. bp. Kazimierza Ryczana.

W trakcie piątkowego bloku głosowań posłowie mają głosować nad kandydaturą Justyna Piskorskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. To kandydat PiS w miejsce zmarłego w lipcu br. sędziego Lecha Morawskiego. Opozycja zarzuca, że jest „dublerem w miejsce dublera”.

Sejm zagłosuje także ws. immunitetu wiceszefa MON Bartosza Kownackiego. Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej złożyli posłowie PO: Mariusz Witczak, Jan Grabiec i Marcin Kierwiński. Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych zarekomendowała w czwartek odrzucenie tego wniosku. Chodzi o wypowiedź Kownackiego, że PO ws. katastrofy smoleńskiej ma „krew na rękach”. W lipcu posłowie PO poinformowali, że składają przeciwko niemu prywatny akt oskarżenia.

Po głosowaniach Sejm ma wysłuchać m.in. informacji o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich w roku 2016 oraz informacji z działalności Krajowej Rady Sądownictwa w minionym roku.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl