fot. twitter.com

Sejm: informacja na temat uszczelniania systemu podatkowego

Posłowie wysłuchają dziś informacji na temat uszczelniania systemu podatkowego przez obecny rząd. Chodzi o działaniach legislacyjne w tym względzie z lat 2016-2018.

O wysłuchanie w ramach informacji bieżącej wnioskował do ministra finansów Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości.   

Gabriela Masłowska, poseł PiS, która będzie uzasadniała tę decyzję, wskazała, że trzy lata działań rządu pozwalają na ocenę pierwszych efektów w zakresie uszczelniania podatków.    

– Rząd od pierwszych dni swojego istnienia za jeden z priorytetów uznał walkę z nadużyciami podatkowymi, mafiami podatkowymi. W związku z tym podjął szereg aktów prawnych. Jest to taki moment, kiedy trzeba ocenić ich skuteczność i zastanowić się jakie kolejne kroki podjąć, żeby ten proces dalej doskonalić. Jest to proces, a nie jakaś jednorazowa akacja i jest jeszcze wiele do zrobienia w tym względzie, dlatego chcemy poświęcić na to podczas prac parlamentu kilka godzin – mówiła poseł Gabriela Masłowska.     

Działaniami poprzednich rządów koalicji PO-PSL związanymi z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualnymi zaniedbaniami zajmuje się sejmowa komisja śledcza ds. VAT. Bada ona okres od grudnia 2007 do listopada 2015 r. Według szacunków, w tym czasie Skarb Państwa z tytułu wyłudzeń VAT stracił ok. 250 mld zł.

RIRM

drukuj