fot. flickr.com

SANA: w izraelskim ataku zginęły 4 osoby, 21 zostało rannych

Oficjalna syryjska agencja prasowa SANA poinformowała, że w rezultacie ataku izraelskiego lotnictwa w nocy z niedzieli na poniedziałek na przedmieścia Damaszku i rejon miasta Hims, na zachodzie Syrii, zginęły co najmniej 4 osoby a 21 zostało rannych.

Wśród ofiar śmiertelnych ma znajdować się 3-letnie dziecko.

Syryjska obrona przeciwlotnicza „stawiła czoła” pociskom wystrzelonym przez izraelskie samoloty. Atak miał być dokonany z przestrzeni powietrznej Libanu. SANA przekazała, że część rakiet zestrzelono, ale nie podała bliższych szczegółów.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, organizacji pozarządowej mającej siedzibę w Wielkiej Brytanii, celem ataku był m. in. ośrodek badawczy i lotnisko wojskowe w rejonie Hims. Stacjonują tam żołnierze irańscy i bojownicy podporządkowanego Iranowi libańskiego Hezbollahu.

Rzeczniczka sił zbrojnych Izraela odmówiła skomentowania tych doniesień.

„Nie odnosimy się do informacji tego rodzaju” – powiedziała.

Izraelskie siły zbrojne wielokrotnie dokonywały w przeszłości ataków lotniczych i rakietowych na cele wojskowe w Syrii, w tym na pozycje sił irańskich i Hezbollahu. Iran i Hezbollah wspierają w wojnie domowej w Syrii wojska rządowe prezydenta Baszara el-Asada.

PAP/RIRM

drukuj