fot. flickr.com

Sąd wydał decyzję o ENA wobec sprawcy brutalnego pobicia ekspedientki w Radomiu

Sąd Okręgowy w Radomiu zdecydował o wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec Michała K., głównego podejrzanego w sprawie brutalnego pobicia ekspedientki jednego ze sklepów w Radomiu – poinformował rzecznik sądu Arkadiusz Guza.

37-latek ukrywa się, prawdopodobnie przebywa w Wielkiej Brytanii. Wydanie ENA umożliwi aresztowanie mężczyzny, jeśli tylko zostanie on zatrzymany za granicą. Wcześniej prokuratura wydała za mężczyzną list gończy. Trafił on do wszystkich jednostek policji w całym kraju, straży granicznej i na lotniska.

37-letni Michał K. pobił sprzedawczynię z „Żabki” w Radomiu, bo ta odmówiła mu sprzedaży papierosów, gdyż sklep był już nieczynny. Wówczas – jak wynika z zapisu monitoringu – oburzony mężczyzna wyszedł na zewnątrz, chwycił stojącą obok sklepu drewnianą europaletę i kilkakrotnie uderzając nią w drzwi wejściowe, wybił szybę.

Gdy kobieta wybiegła ze sklepu, napastnik brutalnie ją zaatakował. W jej obronie stanął jej 19-letni syn i jego kolega, którzy również zostali pobici przez 37-latka i jego dwóch znajomych. 50-latka doznała obrażeń w postaci wieloodłamowych złamań kości twarzoczaszki, które – zdaniem biegłego – spowodowały trwałe zniekształcenie twarzy.

Z ustaleń śledczych wynika, że niedługo po pobiciu, zanim policjanci zdążyli go zatrzymać, 37-latek wyleciał do Wielkiej Brytanii.

Prokuratura postawiła mu cztery zarzuty. Najpoważniejszy z nich dotyczy usiłowania zabójstwa 50-letniej sprzedawczyni i spowodowania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu. Za zarzucany czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

37-latek był w przeszłości karany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. W areszcie tymczasowym przebywają dwaj inni znajomi mężczyzny, którzy brali udział w bójce.

PAP

drukuj