Sąd: Sławomir Nowak ma przeprosić Annę Fotygę

Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł, że wypowiedź byłego ministra transportu Sławomira Nowaka o tym, że europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Fotyga ma „obsesję antyniemiecką”, nie miała oparcia w faktach. Sąd uznał, że Nowak ma przeprosić europoseł.

Przeprosiny ukażą się na antenie TVN24, w ciągu 14 dni od daty uprawomocnienia się wyroku. Sąd zezwolił też eurodeputowanej PiS opublikować oświadczenie w TVN24 na koszt Nowaka na wypadek, gdyby ten nie wykonał postanowienia.

Ten wyrok pokazuje, że politycy Platformy Obywatelskiej powinni bardziej ważyć słowa – podkreśla europoseł Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych, poszkodowana wypowiedzią Nowaka.

– Wygłaszanie takich słów, jakie tam padły, mówienie w odniesieniu do relacji międzynarodowych, które były prowadzone w czasach, gdy byłam ministrem sprawa zagranicznych (określonych później jako „obsesyjne”, czy „paranoiczne” w stosunku do jakiegokolwiek państwa – bo to podkreślałam, nie dotyczy tylko Niemiec, ale jakiegokolwiek państwa) jest obraźliwe i nie ma jakiegokolwiek oparcia w faktach. Częścią tego wyroku nie jestem usatysfakcjonowana. Zgłosimy wniosek o pisemne uzasadnienie. Sąd też uznał, że polityk powinien liczyć się z tym, że padają pytania o różne kwestie, w tym dotyczące jego sfery prywatnej; one powinny padać, ale czasami  pytania są insynuujące i krzywdzące – powiedziała Anna Fotyga.

Sprawa dotyczy odpowiedzi Nowaka na informacje dotyczące budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, które była minister przekazała mu na pendrivie podczas debaty w 2011 r. obu polityków na Pomorzu. Sławomir Nowak stwierdził, że za pomocą tych materiałów Anna Fotyga w nieetyczny sposób lobbuje publicznie na rzecz firmy swojego męża.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl