fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wypuścił z aresztu główną oskarżoną w aferze Amber Gold

Główna oskarżona w aferze Amber Gold została wypuszczona z aresztu. Taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny w Gdańsku.

W maju 2019 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał głównych podejrzanych w sprawie Amber Gold – Katarzynę i Marcina P. – za winnych oszustwa i prowadzenia tzw. piramidy finansowej. Oszukali w sumie ponad 18 tys. klientów spółki na prawie 851 mln zł. Katarzyna P. została skazana na 12,5 roku więzienia. Marcin P. ma do odsiedzenia 15 lat. Wyrok jest jednak nieprawomocny.

Katarzyna P. wyszła dziś z aresztu. Taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze. 3 razy w tygodniu będzie musiała zgłaszać się na komisariat, nie może opuszczać miejsca pobytu, ani kontaktować się ze współoskarżonym i świadkami oraz ma zakaz opuszczania kraju. Zabrano jej także paszport.

Zaskoczenia decyzją sądu nie kryje prokuratura. Po zapoznaniu się pisemnym uzasadnieniem decyzji sądu zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zażaleniu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl