fot. pixabay.com

S. Żaryn: Na liście ataków socjotechnicznych ponad 4 tys. 350 adresów e-mail polskich obywateli

Na liście celów ataku socjotechnicznego znajdowało się ponad 4 tys. 350 adresów e-mail polskich obywateli, wśród nich ponad 100 należących do polityków –  poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Podkreślił też, że polskie służby dysponują informacjami świadczącymi o związkach agresorów z działaniami rosyjskich służb specjalnych.

Stanisław Żaryn wyjaśnił, że chodzi o działania grupy UNC1151, które w ostatnich tygodniach dotknęły Polskę. To właśnie na liście celów tej grupy znalazło się ponad 4 tys. adresów e-mail.

Co najmniej 500 użytkowników odpowiedziało na przegotowaną przez autorów ataku informację, co istotnie zwiększa prawdopodobieństwo, że te kontakty zostały przejęte czy zaatakowane skutecznie przez agresorów. Dalsze ustalenia pozwoliły na wytypowanie ponad stu kont poczty elektronicznej, z których korzystają osoby pełniące funkcje publiczne w Polsce. Mowa o członkach byłego czy obecnego rządu: posłach, senatorach, ale także samorządowcach, również dziennikarzach czy działaczach organizacji pozarządowych – zaznaczył rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

W ten sam sposób zostało zaatakowane konto, z którego korzystał szef KPRM-u Michał Dworczyk – dodał Stanisław Żaryn. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych podkreślił, że pozyskane informacje wskazują na to, że działania grupy UNC1151 to element akcji „Ghostwriter”, której celem jest destabilizacja sytuacji politycznej w krajach Europy Środkowej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl