fot. pixabay.com

S. Żaryn: Kolejni propagandyści Kremla straszą „planami Polski w sprawie Ukrainy”

Kolejni propagandyści Kremla straszą „planami Polski w sprawie Ukrainy” kontynuując antypolską dezinformację napisał w czwartek na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, Stanisław Żaryn.

Stanisław Żaryn wskazał wpisy na portalu Noworosja Władimira Korniłowa, który w kolejnej dezinformacyjnej akcji przedstawił rzekome „ambicje polityczne Polski wobec Ukrainy”, wskazując na chęć zagarnięcia przez nas całego jej terytorium.

Władimir Korniłow – jak inni propagandziści na usługach Kremla – przekonuje, że Polska przy udziale zewnętrznych środków i sił NATO i Stanów Zjednoczonych chce odrodzić dawną Rzeczpospolitą. Według propagandzisty jest to w naszych planach, ponieważ Polacy „marzą o utraconym imperium”.

Ten wątek – wskazał sekretarz stanu w KPRM – rzekomych „apetytów terytorialnych” Polski eksponują także inni propagandziści – m.in. Stanisław Stremidłowski, Leonid Swiridow, Jurij Knutov, Władimir Sołowiow.

„Przekonują, iż bez względu na rozwój sytuacji Polska przy pomocy USA zrealizuje swoje ambicje dotyczące zajęcia zachodniej Ukrainy” – zaznaczył Stanisław Żaryn.

Sekretarz stanu w KPRM wskazał, że dezinformacyjny przekaz o agresywnych planach Polski, godzących w suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy to stały element antypolskiej kampanii informacyjnej prowadzonej przez Moskwę.

Jej celem jest dyskredytacja Polski, poróżnienie Polaków i Ukraińców oraz potwierdzenie słuszności rosyjskich działań wobec Ukrainy – ocenił pełnomocnik.

Przedstawienie Polski i Zachodu jako głównych zagrożeń dla suwerenności Ukrainy ma w propagandzie rosyjskiej usprawiedliwiać i tłumaczyć rzekomo obronne działania Moskwy wobec napadniętego kraju – wskazał zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Agresja Kremla na ten kraj trwa dziesiąty miesiąc – mija jej 288 dzień.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl