fot. PAP/Albert Zawada

S. Tyszka: Składamy projekty ustaw o kwocie wolnej od podatku PIT i dobrowolnym ZUS dla przedsiębiorców

Składamy dzisiaj dwa pierwsze projekty ustaw klubu poselskiego Konfederacja. To jest ustawa o kwocie wolnej od podatku PIT w wysokości 60 tys. zł i ustawa o dobrowolnym ZUS dla przedsiębiorców – poinformował Stanisław Tyszka, polityk ugrupowania.

Podczas briefingu poprzedzającego inauguracyjne posiedzenie Sejmu X kadencji Stanisław Tyszka zapowiedział, że po ślubowaniu poselskim politycy Konfederacji złożą w Sejmie dwa projekty ustaw.

„To jest ustawa o kwocie wolnej od podatku PIT w wysokości 60 tys. zł i ustawa o dobrowolnym ZUS dla przedsiębiorców. Chciałbym zauważyć, że to są postulaty, które prezentowała Konfederacja od wielu lat. Natomiast one zostały podchwycone w kampanii wyborczej odpowiednio przez PO i Trzecią Drogę. PO obiecywała obywatelom 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku, Trzecia Droga Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni obiecywała dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Widzimy już, że niestety zaczynają się z tych obietnic rakiem wycofywać. My będziemy w opozycji, będziemy patrzeć rządzącym na ręce” – podkreślił polityk.

Dodał, że dziś zostaną wybrani członkowie prezydium Sejmu. Kandydatem Konfederacji do prezydium jest Krzysztof Bosak.

„My wychodzimy z założenia, że reprezentacja 1,5 mln obywateli zasługuje na to, żeby mieć wpływ na kształtowanie agendy Sejmu, na kształtowanie prac Sejmu na co dzień – a tym zajmuje się prezydium Sejmu, marszałek i wicemarszałkowie. Dlatego oczekujemy, że również Konfederacja będzie reprezentowana w prezydium Sejmu” – stwierdził Stanisław Tyszka.

PiS w wyborach do Sejmu zdobyło 194 mandaty, KO – 157; Trzecia Droga – 65; Nowa Lewica – 26; Konfederacja – 18.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl