S. Pięta: Uczynimy wszystko, by komisja ds. Amber Gold skutecznie wywiązała się ze swego zadania

Uczynimy wszystko, by sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold wywiązała się skutecznie, rzetelnie z zadania powierzonego przez Parlament – tak o najbliższych pracach komisji mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta.

Iwona Arent i Wojciech Zubowski to nowi członkowie sejmowej Komisji Śledczej ds.Amber Gold. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zastąpią na tym stanowisku Joannę Kopcińską i Marka Suskiego, którzy przeszli do kancelarii premiera. Do zmian personalnych, jakie nastąpiły w komisji, odniósł się w wywiadzie dla TV Trwam News Stanisław Pięta, który jest jej członkiem.

– Myślę, że praca parlamentarna ma to do siebie, że posłowie muszą być przygotowani na tego typu zwroty. Bez wątpienia materiał, z którym będą musieli zapoznać się nowi członkowie komisji, jest bardzo obszerny, to są tysiące stron dokumentów – zaznaczył poseł.

Jak zauważa poseł PiS Stanisław Pięta, Iwona Arent i Wojciech Zubowski to doświadczeni parlamentarzyści.

– Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie układała się doskonale i zrobimy razem wszystko, by jak najszybciej zakończyć pracę i przedstawić oczekiwany raport – mówi Stanisław Pięta.

W tym roku przed komisją mają pojawić się kolejni świadkowie: były szef Biura Ochrony Rządu Marian Janicki, były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski, były członek rady nadzorczej Amber Gold Paweł Kunachowicz oraz były premier polski Donald Tusk.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl