S. Karczewski: Szanujemy inicjatywę prezydenta; decyzja po analizie kierownictwa PiS i senatorów

Szanujemy i doceniamy inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie referendum konstytucyjnego; decyzja w tej sprawie będzie wynikiem analizy kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości i senatorów – podkreślił dzisiaj marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Prezydent Andrzej Duda poinformował dzisiaj, że złoży tego dnia w Senacie projekt postanowienia o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego dotyczącego zmian w konstytucji w dniach 10-11 listopada 2018 r. We wniosku o referendum ostatecznie jest 10 pytań.

 „Szanujemy i doceniamy inicjatywę @AndrzejDuda. Idea jest słuszna a debata ogólnospołeczna na temat zmian kierunkowych konstytucji potrzebna, wręcz konieczna. Decyzja będzie wynikiem analizy kierownictwa partii i senatorów. Weźmiemy pod uwagę wszystkie uwagi i opinie” – napisał Stanisław Karczewski na Twitterze.

Dodał, że głosowanie nad wnioskiem prezydenta odbędzie się w Senacie w najbliższy wtorek wieczorem lub w środę rano.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl