fot. twitter.com

S. Karczewski: Niech marszałek Grodzki ujawni, kto mu proponował stanowisko ministra w rządzie PiS

Apeluję do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego: niech ujawni, kto mu proponował stanowisko ministra zdrowia w zamian za przejście do obozu PiS – powiedział dziś w radiowej Trójce wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Przyznał, że były takie rozmowy, ale nie z Grodzkim.

Były marszałek Senatu i obecny wicemarszałek Stanisław Karczewski (PiS) był w środę w radiowej Trójce pytany o ocenę postępowania swojego następcy Tomasza Grodzkiego.

„Przede wszystkim zaczął od kłamstwa” – powiedział. Kłamstwem tym, mówił Karczewski, było stwierdzenie Grodzkiego, że otrzymał propozycję objęcia funkcji ministra zdrowia w zamian za przejście do PiS. Właśnie ujawnienie przez Grodzkiego tej informacji było jednym z powodów desygnowania go potem przez kluby opozycyjne w Senacie na stanowisko marszałka.

„Absolutnie nie miał takiej propozycji! Jeżeli miał, niech poda nazwisko. Żyjemy w demokracji i całe nasze środowisko oczekuje: panie marszałku, proszę podać nazwisko osoby, która panu to proponowała” – powiedział Karczewski.

Nie wykluczył, że „teoretycznie działacz gminny, który znał pana marszałka” mógł spytać: „Tomku, a może zostałbyś ministrem i przyszedłbyś do nas, do Prawa i Sprawiedliwości?”. Jednak „żadnej poważnej propozycji nie miał”.

„Nie miał dlatego, że ja znałem bardzo dobrze pana marszałka, wiedziałem jakie ma poglądy, że jest bardzo krytycznie nastawiony do Prawa i Sprawiedliwości” – podkreślił Stanisław Karczewski.

„Był niezwykle krytyczny i bardzo mało aktywny, na pewno nie chcielibyśmy takiego ministra zdrowia i takiej propozycji absolutnie nie było” – dodał.

„Jeszcze raz powtórzę, jeśli, panie marszałku, pan miał taką propozycje, proszę odważnie dziś na konferencji prasowej powiedzieć z imienia i nazwiska. Jeśli pan nie może, dziś się spotykamy, może mi pan powiedzieć, kto to był” – apelował wicemarszałek Senatu.

„Nie było takiej propozycji, ja się tym zajmowałem, wiem kto z kim i w jaki sposób rozmawiał. Bo były takie rozmowy, ale na pewno nie z Tomaszem Grodzkim” – oświadczył Karczewski.

PAP

drukuj