fot. pixabay.com

Rzeczpospolita: Kradzież aut została ograniczona, ale nie zniknęła

Kradzież aut została ograniczona, ale nie zniknęła i dalej zdarza się często – informuje „Rzeczpospolita”. Na celowniku złodziei najczęściej znajdują się niemieckie, japońskie i francuskie samochody.

Niespełna 4 tysiące skradzionych aut – to najnowszy bilans kradzieży z tego roku. Statystycznie jest to mniej niż w ubiegłym roku, jednak liczba ta dalej jest szokująca.

Złodzieje nie użytkują, ani nie sprzedają w całości skradzionych aut. Demontują samochody i spieniężają jedynie ich części. Uwagę skupiają na samochodach, w których znajdują się katalizatory. Kradzież tej części aut stała się plagą.

Złodzieje samochodowi najaktywniej działają w stolicy. W minionym półroczu ukradli tam prawie 900 aut. Na drugim miejscu znalazło się województwo dolnośląskie – zaginęło tam 535 samochodów. Następnie w Wielkopolsce i na Śląsku. Najrzadziej zaś złodzieje kradli w województwie świętokrzyskim – takie statystki przedstawiła „Rzeczpospolita”.

Najczęściej kradzione są niemieckie i francuskie auta. W Warszawie przestępcy polują także na japońskie marki.

TV Trwam News/Rzeczpospolita

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl