fot. PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik rządu: Wzrost liczby urzędników w KPRM wynika m.in. z połączenia z Ministerstwem Cyfryzacji

Wzrost liczby etatów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika z tego, że do KPRM zostało dołączone m.in Ministerstwo Cyfryzacji – powiedział we wtorek rzecznik rządu, Piotr Müller.

We wtorek stacja TVN 24 podała, powołując się na odpowiedź na interpelację posła Michała Wypija (Porozumienie) do szefa KPRM Michała Dworczyka, że w ciągu 6 lat rządów PiS liczba etatów w KPRM wzrosła ponad dwukrotnie – z 553 do 1331.

Piotr Müller pytany o tę kwestię na konferencji prasowej odparł: „To bardzo dobre pytanie. Szkoda że redakcja nie zauważyła – być może celowo – że w międzyczasie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów połączyła się z Ministerstwem Cyfryzacji”.

„To znaczy, że zlikwidowano jedno ministerstwo, włączono je do KPRM – oto rozwiązanie tej bardzo trudnej zagadki” – odpowiedział rzecznik rządu.

Jak dodał, do struktury KPRM został dołączony także m.in. „cały pion spraw europejskich z MSZ”.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl