fot. PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik KSP: W ocenie sądu zatrzymanie Pawła Tanajno było legalne, zasadne i prawidłowe

Sąd rozpatrzył zażalenie na zatrzymanie, jakie złożył Paweł Tanajno; w ocenie sądu zatrzymanie było legalne, zasadne i prawidłowe – poinformował w niedzielę rzecznik prasowy KSP nadkom. Sylwester Marczak.

„Dzisiaj odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dotyczące zażalenia Pawła Tanajno na jego zatrzymanie. Sąd uznał, że było ono legalne zasadne i prawidłowe” – powiedział rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Rzecznik przypomniał, że Pawła Tanajno zatrzymano w związku z naruszeniem nietykalności policjantów. Dodał, że działania policji od początku są transparentne.

„O zatrzymaniu poinformowaliśmy zarówno prokuraturę, jak i adwokata na żądanie. Po zatrzymaniu kontynuowaliśmy czynności związane m.in. z zażaleniem” – powiedział nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że czynności wobec Tanajno są prowadzone w trybie przyspieszonym, a zatem policja ma na nie 48 godzin.

Sobotni protest przedsiębiorców rozpoczął się po południu na placu Defilad w Warszawie; jego uczestnicy gromadzili się z biało-czerwonymi flagami i transparentami z logo strajku. W pewnym momencie uczestniczący w proteście udali się pieszo chodnikami w kierunku Pałacu Prezydenckiego, a dalej – pod Sejm.

W związku z ignorowaniem przez demonstrantów komunikatów policji z informacją, że w związku ze stanem epidemii grupowanie się jest zabronione, funkcjonariusze m.in. legitymowali zatrzymywali uczestników protestu. Zatrzymano łącznie 7 osób, w tym inicjatora protestu Pawła Tanajno. Policja nałożyła 7 mandatów, skierowała 80 wniosków do sądu o ukaranie oraz 180 wniosków do inspekcji sanitarnej.

Jak informuje policja zatrzymanie Pawła Tanajno miało związek z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Miało do tego dojść w dwóch różnych miejscach i polegało m.in. na szarpaniu i popychaniu policjantów. Paweł Tanajno obecnie przebywa on w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Z informacji przekazanych przez KSP wynika, że złożył zażalenie na zatrzymanie.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl