fot. Monika Bilska

Rzecznik Episkopatu: Bł. ks. Jerzy Popiełuszko nadal pomaga

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko to święty dla każdego. Jak za życia tak i po śmierci zwracają się do niego wszyscy: pracownicy różnych sektorów życia społecznego, studenci, osoby starsze, politycy, aktorzy. To Błogosławiony, który swoim integralnym życiem, obroną praw i godności każdego człowieka, aż po męczeńską śmierć, przemawia do wszystkich i po dziś dzień, już z Nieba, pomaga w trudnych życiowych sytuacjach – powiedział rzecznik Episkopatu, ks. Paweł Rytel-Andrianik, w związku z 35. rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, która przypada 19 października.

Rzecznik Episkopatu zauważył, że o ogromnej popularności bł. ks. Popiełuszki świadczą liczne świadectwa łask otrzymanych za jego przyczyną oraz stale palące się znicze i świeże kwiaty przy jego grobie.

Ks. Rytel-Andrianik zauważył, że bł. ks. Jerzy Popiełuszko jest jedną z najbardziej znanych postaci na świecie.

Grób tego zwyczajnego i jednocześnie niezwykłego księdza na warszawskim Żoliborzu odwiedziły od czasu jego męczeńskiej śmierci 23 miliony osób, pośród nich prezydenci i premierzy zachodnich mocarstw, hierarchowie kościelni, a także papieże Jan Paweł II i Benedykt XVI” – stwierdził.

Ta globalna popularność legendarnego kapelana >>Solidarności<< ma swoje korzenie w tym co powiedział o nim św. Jan Paweł II: >>On jest patronem naszej obecności w Europie za cenę ofiary z życia, tak jak Chrystus<<” – powiedział rzecznik Episkopatu.

KEP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl