fot. Adam Guz/KPRM

Rząd zapowiada stworzenie kolejnych punktów szczepień

Rząd zdecydował o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na stworzenie punktów szczepień powszechnych. To dla nas główny kierunek walki z koronawirusem – powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Według szefa rządu do końca kwietnia zostaną zaszczepieni wszyscy chętni powyżej 60 lat.

Premier wraz z szefem KPRM Michałem Dworczykiem wystąpił na konferencji prasowej, która odbyła się w jednej z hal sportowych w Skierniewicach (woj. mazowieckie), gdzie zorganizowany ma być punkt szczepień.

„Rząd zdecydował się na przekazanie dodatkowych środków na stworzenie punktów szczepienia powszechnego. Powszechnego, ponieważ to jest dla nas główny kierunek walki z wirusem. Chcemy doprowadzić do tego, żeby w powszechny sposób Polacy zostali w jak najkrótszym czasie zaszczepieni” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Zadeklarował ponadto, że do końca kwietnia zostaną zaszczepieni wszyscy chętni powyżej 60 lat.

„Podkreślam też wagę tego, żeby zgłaszać się do szczepień. Szanowni państwo, proces jest bardzo prosty: krótki telefon, albo przez internet, albo przez zgłoszenie osobiste do pilnego szczepienia, gdyż w ten sposób widzimy bardzo wyraźnie, że walka z wirusem jest skuteczna” – przekonywał premier.

Wcześniej szef rządu informował, że wykonano już 7 mln szczepień przeciw COVID-19.

Szef rządu był również pytany na konferencji prasowej, na jakim etapie są rozmowy w UE nad tzw. paszportem covidowym.

„Te rozmowy na poziomie UE prowadzone są na etapie wstępnym, ponieważ z jednej strony chcemy zapewnić możliwość podróży i przemieszczania się w sposób bezpieczny dla obywateli. Ale z drugiej strony nie ma jeszcze w Europie, w całej UE takiej sytuacji, że zaszczepić się może każdy, kto chce” – powiedział Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj