fot. pixabay.com

Rząd Wielkiej Brytanii zapowiada nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

Wielka Brytania pracuje nad pakietem wsparcia wojskowego i pomocy gospodarczej dla zagrożonej rosyjską inwazją Ukrainy, a premier Boris Johnson uda się na kolejne rozmowy w sprawie kryzysu wokół Ukrainy – poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik brytyjskiego rządu.

„Kryzys na granicy Ukrainy osiągnął punkt krytyczny. Wszystkie informacje, jakie mamy, sugerują, że Rosja może planować inwazję na Ukrainę w każdej chwili” – powiedział rzecznik premiera Borisa Johnsona, dodając, że mimo punktu krytycznego, wciąż pozostało „okno możliwości dla deeskalacji i dialogu”.

Polityk poinformował, że Boris Johnson pracuje wraz z sojusznikami nad pakietem wsparcia dla Ukrainy, który ma być ogłoszony w najbliższych dniach, a także iż w nadchodzącym tygodniu uda się on w kolejną podróż zagraniczną, aby rozmawiać nad sposobami przekonania Rosji do tego, by zrezygnowała z inwazji.

W czwartek brytyjski premier był w kwaterze głównej NATO w Brukseli, gdzie spotkał się z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem, a potem przyjechał do Polski na rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą. Nie podano na razie, gdzie dokładnie uda się Boris Johnson, choć jego biuro wskazało, że chce on mocniej zaangażować się w krajach nordyckich i bałtyckich.

W drugiej połowie stycznia Wielka Brytania przekazała Ukrainie 2000 ręcznych jednostrzałowych wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych krótkiego zasięgu MBT LAW, nazywanych też NLAW, zaś w środę – sprzęt i wyposażenie dla ukraińskich sił obrony terytorialnej, m.in. kamizelki kuloodporne i hełmy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl