Rząd o urlopie rodzicielskim

Jeszcze dziś wieczorem rząd zajmie się nowelizacją kodeksu pracy, która prawo do rocznego urlopu rodzicielskiego daje rodzicom wszystkich dzieci urodzonych w 2013 r.

Wcześniej rządowy projekt dyskryminował rodziców I kwartału. Po piątkowym spotkaniu premier Donald Tusk poinformował, że prawo do rocznego urlopu rodzicielskiego będą mieli rodzice wszystkich dzieci urodzonych w br.

Część pieniędzy na ten cel ma pochodzić z rezerwy celowej na zarządzenia kryzysowe wykorzystywane w przypadku powodzi. Premier naprawia dziś problem, który sam stworzył – powiedział poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS. Przypomniał, że PiS proponowało rozwiązanie ustawowe, które gwarantowały roczne urlopy rodzicom wszystkich dzieci urodzonych w obecnym roku.

Wówczas usłyszeliśmy, że podobno nie ma pieniędzy w  budżecie  na ten cel. Są pieniądze na nagrody dla chłopców Drzewieckiego, po 1mln 300tys. zł na głowę, ale nie ma dla mam, które urodzą dzieci między 1 a 17 marca tego roku miały dłuższe urlopu macierzyńskie. Teraz ten problem Donald Tusk próbuje rozwiązać fotografując się z małymi dziećmi. Mamy więc do czynienia z fikcją, polityką wizerunkową ze strony rządu koalicji PO-PSL – akcentuje poseł Mariusz Błaszczak.

W obecnej, złej sytuacji demograficznej Polski, wydłużone urlopy macierzyńskie to nie wszystko – potrzeba realnej i całościowej polityki prorodzinnej – wskazuje przewodniczący Mariusz Błaszczak

– PiS proponuje stypendia demograficzne. Na każde posiadane dziecko rodzice powinni otrzymać realne konkretne wsparcie, tak żeby rodzice decydowali się na posiadanie dzieci. W naszym kraju spada liczba narodzin. Dlatego potrzebna jest konsekwentna polityka prorodzinna. Tylko trudno spodziewać się takiej polityki ze strony władzy, ze strony premiera Donalda Tuska i koalicjantów z PO i PSL – dodaje poseł Mariusz Błaszczak.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl