Rząd Katalonii: ataki w Barcelonie i Cambrils są powiązane

Autonomiczny rząd Katalonii poinformował dzisiaj, że udaremniony atak w miejscowości Cambrils nad Morzem Śródziemnym jest powiązany z wcześniejszym zamachem w Barcelonie, w którym zginęło co najmniej 13 osób.

Oba ataki przeprowadzono „według tego samego wzoru, jest między nimi związek” – powiedział regionalny minister spraw wewnętrznych Joaquin Forn w lokalnym radiu RAC1, nie precyzując, co dokładnie łączy oba zamachy.

Joaquin Forn potwierdził, że kierowca furgonetki, który w czwartek po południu wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, nie został dotąd schwytany. Sprawca zabił co najmniej 13 osób i zranił ponad 100. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

W dzisiaj nad ranem w kurorcie Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od Barcelony, grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi i radiowóz, raniąc siedem osób podały media.  Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl