PAP/Jacek Bednarczyk

Rząd dofinansuje budowę mostu na Wiśle, który połączy gminy Skawina i Liszki w Małopolsce

Rząd dofinansuje budowę mostu na Wiśle, który połączy gminy Skawina i Liszki w Małopolsce – poinformowali ministrowie Jerzy Kwieciński i Andrzej Adamczyk. To realizacja programu „Mosty dla regionów”.

– Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie, jedno z tych, które wspieramy w ramach programu „Mosty dla regionów”. Mamy wiele takich przedsięwzięć, które uruchamiamy w całym kraju. To są bardzo ważne inwestycje, na które nasze lokalne społeczności, nasi lokalni włodarze czekali od bardzo wielu lat. Są to zazwyczaj przeprawy mostowe, które dużo kosztują, na które często samorządy nie stać – powiedział Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju.

 

– Prom zostanie zastąpiony nowoczesnym, dobrze zaprojektowanym – w co ufam – z dobrymi dojazdami mostem. Mostem, który będzie służył samorządom, ale szczególnie będzie służył na co dzień mieszkańcom, wszystkim, którzy dzięki jego budowie będą mogli sprawnie dojechać do pracy, będą mogli wrócić do domu – poinformował Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

 

 

TV Trwam News

drukuj