Rusza 72. edycja Tour de Pologne

Pod hasłem „Łączmy stolice” rusza dziś 72. edycja Tour de Pologne. Zawodniczy pokonają 10 rund, każda po 12 kilometrów. To wyścig, który cieszy się uznaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

– Startujemy z Warszawy, a kończymy w Krakowie. Stratujemy sprzed Stadionu Narodowego, meta będzie na Placu Teatralnym. Później jedziemy z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej, z Zawiercia do Katowic, z Jastrowia do Nowego Sącza. Następnie mamy etapy typowo górskie: Nowy Sącz, Zakopane, Bukowina i Kraków, gdzie będzie czasówka, która zakończy cały Tour de Pologne – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Czesław Lang dodaje, że Tour de Pologne to nie tylko współzawodnictwo i emocje, ale także możliwość pokazania walorów Polski.

– To oczywiście wielkie emocje sportowe, emocje na finiszach, przy wjazdach pod górę. Ale Tour de Pologne to również możliwość pokazania, że Polska jest krajem pięknym, że Polska się rozwija i że my Polacy, jeżeli chodzi o organizację, nie jesteśmy w niczym gorsi od Francuzów, Włochów czy Hiszpanów – stwierdza Czesław Lang.

W tegorocznym składzie reprezentacji kraju wystąpią: Tomasz Marczyński i Marcin Białobłocki – dwóch aktualnych mistrzów Polski, Dariusz Batek, Adam Stachowiak, który zastąpił Błażeja Janiaczyka, Paweł Bernas, Paweł Franczak, Kamil Gradek, i Kamil Zieliński. Zwycięzcę narodowego wyścigu poznamy 8 sierpnia na krakowskim rynku.

RIRM

drukuj