fot. flickr.com

Msza św. w intencji prezydentury A. Dudy

Dziś o godz. 12.30 w papieskim sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji prezydentury Andrzeja Dudy.

Ks. Paweł Kummer, inicjator Mszy św. podkreśla, że prezydent elekt rozpoczyna służbę dla dobra Ojczyzny. Potrzebuje wsparcia oraz siły, dlatego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy się modlić o potrzebne dla prezydenta łaski – mówi ks. Paweł Kummer.

– Zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Pana Prezydenta elekta o Boże błogosławieństwo i o dary Ducha Świętego podczas misji służenia polskiemu społeczeństwu i Rzeczpospolitej Polskiej w nowej, nadchodzącej niebawem kadencji. Pan Prezydent będzie służył całemu społeczeństwu, on ma służyć wszystkim, dlatego na wzór św. Jana Pawła II, który był otwarty na wszystkich ludzi, chcemy, żeby Pan Prezydent miał taką siłę i taką moc od Ducha Świętego, by potrafił spotykać się i rozmawiać, ale przede wszystkim pracować dla wszystkich – powiedział ks. Paweł Kummer.

Msza św. w intencji prezydenta Andrzeja Dudy sprawowana będzie również 6 sierpnia w archikatedrze w Warszawie. Eucharystii będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, natomiast homilię wygłosi prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

RIRM

 

drukuj