Ruch kolejowy między Niemcami a Austrią zawieszony

Austriackie Koleje OeBB zawiesiły o godz. 17 ruch kolejowy z Austrii do Niemiec – podała agencja dpa. Decyzja została podjęta na życzenie Niemieckich Kolei DB – poinformowała rzeczniczka OeBB.

Austriacka agencja APA poinformowała, że „o godz. 17 Niemcy wstrzymały połączenia kolejowe z Austrią”; nie podała jednak żadnych szczegółów.

W pociągach, które miały dotrzeć z Austrii do Niemiec znajduje się obecnie 1,8 tys. syryjskich uchodźców – podały Austriackie Koleje.

Według dpa wstrzymanie połączeń kolejowych między Niemcami a Austrią ma obowiązywać do poniedziałku do godz. 6 rano.

Dziennik „Passauer Neue Presse” poinformował, że władze niemieckie wstrzymały ruch pociągów z i do Austrii, lecz według innych źródeł nie jest do końca pewne, czy dotyczy to na pewno również pociągów jadących z Niemiec do Austrii.

Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere poinformował w niedzielę w Berlinie, że niemiecki rząd przywrócił czasowo kontrole na swoich granicach. Dodał, że punktem ciężkości kontroli będzie początkowo granica południowa z Austrią.

Zdaniem niemieckich władz, kroki podjęte w niedzielę powinny być „poważnym, sygnałem dla tych uchodźców, którzy obecnie znajdują się na Bliskim Wschodzie”.

PAP/RIRM

drukuj