PAP/EPA

RPA: Już 395 ofiar śmiertelnych powodzi na wschodzie kraju

Do 395 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi na wschodnim wybrzeżu RPA – poinformował w piątek południowoafrykański nadawca publiczny SABC. Poprzedni bilans, podany przez władze w środę, mówił o 259 zabitych.

Do powodzi doszło w prowincji KwaZulu-Natal na wschodzie RPA, a ich przyczyną były przedłużające się deszcze. Woda uszkodziła główny port w kraju w mieście Durban, główne autostrady i zabudowania. Do ewakuacji ludności i operacji ratunkowych skierowano wojsko.

Skutki powodzi dotknęły ponad 40 tys. osób.

„To katastrofa, a zniszczenia są bezprecedensowe (…)” – przekazała w czwartek w oświadczeniu minister edukacji, Angie Motshekga.

 

PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl