PAP/EPA

RPA: 10 tys. żołnierzy zwalcza skutki katastrofalnych ulew

Władze Republiki Południowej Afryki wysłały w poniedziałek 10 tys. żołnierzy, którzy pomagają w przywróceniu dostępu do wody i elektryczności na wschodnim wybrzeżu prowincji KwaZulu-Natal po tym, jak rejon nawiedziły tydzień temu gwałtowne ulewy. Wojsko pomaga też w poszukiwaniach 63 osób, które nadal pozostają zaginione – informuje portal news24.

Kraj ma obecnie do czynienia z jedną z najgorszych klęsk żywiołowych w swojej historii. Tydzień po tym, jak ulewy o niespotykanej sile uderzyły w prowincję KwaZulu-Natal, liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 443. Zdaniem ratowników, szanse na odnalezienie zaginionych osób żywych, są coraz słabsze.

W Durbanie, największym mieście prowincji, które poniosło znaczące straty w wyniku nawałnicy, odbywają się pogrzeby ofiar.

„Jednak przy zniszczonych drogach i podmokłych cmentarzach pochówki są trudne. Jest wielu zmarłych, a kostnice zostały zalane” – opisuje portal.

Duże obszary prowincji, w tym Durban, pozostają bez prądu i wody, ich przywrócenie może zająć wiele czasu. 80 proc. wodociągów w mieście nie funkcjonuje – informują lokalne władze. Bez dachu nad głową zostało ok. 40 tys. osób. Uszkodzeniu uległo ponad 550 szkół i prawie 60 placówek służby zdrowia.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl