fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

Rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasisty

Ósmoklasiści rozpoczęli w poniedziałek próbne egzaminy. Po raz pierwszy w historii odbywają się one w trybie zdalnym.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną i Okręgową Komisją Egzaminacyjną przygotowały arkusze do przeprowadzenia próbnych egzaminów dla ósmoklasistów.

– To wsparcie dla nauczycieli, dyrektorów dla chętnych uczniów. My w tym roku chcieliśmy wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach i przygotowaliśmy gotowe arkusze, które dyrektor i uczeń mogą ściągnąć ze strony CKE OKE i MEN – powiedziała Anna Ostrowska, rzecznik MEN.

Próbny egzamin ósmoklasisty ruszył w poniedziałek. Po raz pierwszy w historii w trybie zdalnym. Uczniowie zmierzyli się już z językiem polskim.

– Należy pamiętać, że to ma być samodzielna praca, to ma być taki moment na sprawdzenie swoich sił, możliwości i tego, co jeszcze należy poprawić. Mieliśmy ponad 250 tysięcy pobrań, jutro matematyka, a w środę języki nowożytne – oznajmiła rzecznik resortu edukacji narodowej.

Zdalnie zostaną przeprowadzone także próbne matury. Rozpoczną się one 2 kwietnia i potrwają do 8 kwietnia. Resort edukacji podkreśla, że chce pomóc szkołom, które co roku przeprowadzają próbne egzaminy, by uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.

TV Trwam News

drukuj