fot. sxc.hu

Rozbito mafię paliwową. Na nielegalnym procederze Skarb Państwa stracił 190 mln zł

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie z policją rozbiły grupę zajmującą się nielegalnym obrotem paliwami. Zatrzymano 22 osoby. Skarb Państwa stracił na nielegalnym procederze 190 mln zł.

W akcji wzięło udział ponad czterystu funkcjonariuszy, którzy w tym samym czasie wkroczyli do 28 miejsc w całej Polsce. Zatrzymano 22 podejrzanych, którzy handlowali olejem smarowym jako napędowym na ternie Polski.

Wprowadzali paliwo na rynek nie płacąc opłat i podatków. Skarb Państwa stracił 190 mln zł. Grupa równocześnie pozorowała wysyłanie oleju smarowego do innych krajów europejskich fałszując dokumenty. Podejrzani działali od połowy 2016. Współpracowali też z przestępcami z innych państw europejskich.

Większość zatrzymanych usłyszała zarzuty dotyczące działania w grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy i unikania płacenia podatków. Dwie osoby są podejrzane o tzw. zbrodnię fakturową, za co grozi kara od 5 do 25 lat więzienia. Do aresztu trafiło siedmiu podejrzanych. W ramach śledztwa zabezpieczono majątek o wartości blisko 16 mln zł.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl