Katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego

Samolot pasażerski Airbus A321 rosyjskich linii Kogalymavia z 224 pasażerami na pokładzie rozbił się na Półwyspie Synaj – poinformował egipski premier Szerif Ismail. Maszyna leciała z Szarm el-Szejk do Petersburga. Nikt nie przeżył katastrofy – podały władze Egiptu.

Egipskie służby dotarły do rozbitego rosyjskiego samolotu pasażerskiego – poinformowało ministerstwo lotnictwa cywilnego. Według służb ratunkowych maszyna uległa „całkowitemu zniszczeniu”.

Według egipskiej służby bezpieczeństwa lotów wrak rosyjskiego samolotu został zlokalizowany przez ratowników i wojsko po niecałej godzinie poszukiwań.

Jak podały władze egiptu, nikt nie przeżył katastrofy. Szczątki ofiar mają zostać przetransportowane bezpośrednio do Kairu.

Według agencji RIA Nowosti na pokładzie pasażerskiego Airbusa A321, należącego do rosyjskich linii Kogalymavia (Metrojet), były łącznie 224 osoby: 7 członków załogi, 17 dzieci i 200 dorosłych pasażerów. Byli to głównie rosyjscy turyści lecący z kurortu Szarm el-Szejk do Petersburga.

Jak informuje egipskie ministerstwo lotnictwa cywilnego, Airbus A321 zniknął z radarów na wysokości blisko 9,5 km.

Rosyjskie agencje RIA Nowosti i TASS informują, powołując się na egipskie źródła, że chwilę przed zniknięciem z radarów załoga zgłaszała problem techniczny. Samolot zniknął z radarów po 23 minutach od startu.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

 

drukuj