Rosyjski minister transportu: badane wszystkie możliwe przyczyny katastrofy

Minister transportu Rosji Maksim Sokołow powiedział w niedzielę, że wszystkie możliwe przyczyny katastrofy rosyjskiego Tu-154, włącznie z atakiem terrorystycznym, są brane pod uwagę. Samolot spadł wcześnie rano do Morza Czarnego niedaleko Soczi.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Syrii Baszar el-Asad, prezydent i premier Turcji Recep Tayyip Erdogan i Binali Yildirim oraz ambasador USA w Moskwie John Tefft złożyli Rosjanom kondolencje w związku z katastrofą maszyny rosyjskiego ministerstwa obrony, na pokładzie której znajdowało się ponad 90 osób. Wśród pasażerów samolotu byli artyści Chóru Aleksandrowa.

Kondolencje do prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina wystosował też prezydent Andrzej Duda. [czytaj więcej]

Wszystko wskazuje na to, że nikt nie przeżył katastrofy. Prezydent Władimir Putin nakazał utworzenie komisji do zbadania tego zdarzenia.

Posiedzeniami komisji kieruje Sokołow, który przyleciał do Soczi. Minister poinformował, że akcja ratownicza oraz poszukiwania ofiar i szczątków samolotu będą kontynuowane w poniedziałek oraz w następne dni. „Zrobimy wszystko, aby odnaleźć tych, którzy zginęli” – zapewnił.

Minister dodał, że „na razie nie ma informacji o tym, by ktoś przeżył katastrofę”. Poinformował też, że identyfikacja ciał odbędzie się w Moskwie, a rodziny ofiar katastrofy proszone są w związku z tym o przybycie do stolicy.

Rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony Igor Konaszenkow poinformował, że odnaleziono ciała dziesięciu osób.

Samolot, lecący z Moskwy do Syrii, spadł do morza krótko po starcie z lotniska Soczi-Adler, gdzie miał międzylądowanie w celu uzupełnienia zapasów paliwa.

Według rosyjskiego ministerstwa obrony na pokładzie maszyny lecącej do Syrii znajdowały się 92 osoby – 84 pasażerów i ośmiu członków załogi. Wśród pasażerów było 64 członków słynnego Chóru Aleksandrowa, a także jego dyrektor, generał Walerij Chaliłow.

Muzycy lecieli na noworoczne występy dla rosyjskich żołnierzy w bazie lotniczej Hmejmim – wojskowej części lotniska w Latakii w Syrii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl