PAP/EPA.

Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie miasta

Nie ustają ostrzały Chersonia. Zginęły co najmniej dwie osoby, a sześć zostało rannych. Władze wezwały do ewakuacji terenu. Niespokojnie jest także w Bachmucie oraz innych rejonach.

Rosjanie ponownie ostrzelali okolice Chersonia – dwóch mężczyzn przekraczających Dniepr zostało rannych, jeden z nich zmarł. Władze wezwały mieszkańców gminy do ewakuacji.

– Rosyjskie wojska nadal terroryzują naszą społeczność terytorialną. Najbardziej cierpią osady w pobliżu Dniepru. Ze względu na ciągłe ataki, zapewnienie tam stałego zaopatrzenia w ciepło i wodę jest prawie niemożliwe. Najlepszą opcją ochrony siebie i swoich bliskich jest ewakuacja w bezpieczniejsze rejony – napisano na portalu „Ukraińska Prawda”.

Cały czas przez wojska rosyjskie oblężony jest Bachmut. Władze przygotowały transport autobusami i pociągiem oraz plany ewakuacji z gminy, o czym poinformował portal „Ukraińska Prawda”.

Na Ukrainę płynie pomoc z różnych miejsc świata.

– Wszystko, co widać, to ludzie zepchnięci do granic swojej egzystencji, przetrwania i odporności. Dla tych społeczności Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża dostarczył niedawno zestawy higieniczne, lampy słoneczne, pojemniki na wodę, niezbędne materiały naprawcze i narzędzia ręczne. To praktyczne przedmioty, które dają im praktyczne rozwiązania problemów, z którymi borykają się na co dzień – powiedział Umar Kham z Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.

Sytuacja w wielu miejscach Ukrainy jest dramatyczna.

– Za takie uderzenia jak to na Konstantyniówkę, takie same jak na wiele naszych miast, wróg musi wiedzieć: Ukraina nie wybaczy takiego znęcania się nad naszymi ludźmi, nie wybaczymy tych śmierci i rannych – podkreślił Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Prezydent Ukrainy podziękował tym, którzy bronią życia mieszkańców udręczonej ojczyzny.

– Chciałbym pochwalić osobno wszystkich naszych wojowników, którzy zadają ciosy odwetowe wrogowi, którzy ustalają pozycje, z których bombardowane są nasze miasta. Każda zniszczona pozycja wroga oznacza ocalenie wielu naszych istnień – wskazał Wołodymyr Zełenski.

Szef komisji spraw zagranicznych Rady Najwyższej Ukrainy, Ołeksandr Mereżko, odnosząc się do tzw. planu pokojowego Chin, powiedział w Waszyngtonie, że Ukraina ma plan sprawiedliwego pokoju prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i nie potrzeba im żadnego innego, gdyż ten Ukrainy jest oparty mocno na prawie międzynarodowym i sprawiedliwym pokoju.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl