Rosja zaostrza kontrole tureckich produktów

Rosja zaostrzyła kontrole produktów rolnych i spożywczych importowanych z Turcji. Według rosyjskiego ministerstwa rolnictwa około 15 proc. tych produktów nie spełnia rosyjskich norm. Turcja dostarcza do Rosji głównie warzywa, owoce i produkty mięsne.

Jak podał resort, rząd polecił Federalnej Służbie Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego wzmocnienie kontroli po analizie dokonanej przez ministerstwo.

Do pogorszenia stosunków między Moskwą i Ankarą doszło po ostatnim zestrzeleniu przez Turcję rosyjskiego bombowca Su-24, który, według Turcji, naruszył jej przestrzeń powietrzną przy granicy syryjsko-tureckiej.

We wtorek wieczorem Moskwa ogłosiła, że zrywa kontakty wojskowe z Turcją. Wczoraj premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że po strąceniu przez siły tureckie rosyjskiej maszyny, niektóre ważne wspólne projekty mogą zostać unieważnione, w wyniku czego tureckie firmy mogą stracić udział w rosyjskim rynku.

Moskwa twierdzi, że rosyjski samolot nie opuścił syryjskiej przestrzeni powietrznej. Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło, że uważa zestrzelenie Su-24 za akt nieprzyjacielski, a prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że zestrzelenie maszyny w Syrii wykracza poza ramy walki z terroryzmem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl