Rosja: Liczba ofiar śmiertelnych podrobionego alkoholu w obwodzie orenburskim wzrosła do 26

Liczba osób, które w obwodzie orenburskim w Rosji zmarły po spożyciu podrobionego alkoholu, wzrosła do 26 – podał w sobotę lokalny portal Oranday. Poszkodowanych jest dalszych 28 osób, z których 12 jest w stanie ciężkim.

W szpitalach w regionie przygotowano dodatkowe miejsca na oddziałach intensywnej terapii na wypadek, gdyby liczba poszkodowanych się zwiększyła. W sklepach trwają masowe kontrole w poszukiwaniu podrobionego trunku.

O pierwszych zgonach z powodu zatrucia tym alkoholem poinformowano w czwartek. Zmarło wówczas dziewięć osób, w wieku od 36 do 76 lat.

W 2016 roku w Irkucku na Syberii zmarło 78 osób, które piły środek kosmetyczny zawierający metanol. W reakcji na te wydarzenia w Rosji zaostrzono odpowiedzialność karną za naruszenia podczas produkcji i sprzedaży środków zawierających spirytus.

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl