fot. pixabay.com

Rosja dalej obchodzi sankcje i zabija cywilów, ale Ukraińcy nie ustępują

Trwa kolejny dzień wojny na Ukrainie. Sztab generalny armii ukraińskiej w porannym komunikacie poinformował o sytuacji na froncie. Ukraińcy cały czas dzielnie się bronią.

Pod Bachmutem nadal toczą się walki.

„Na kierunku Bachmutu wróg prowadzi działania ofensywne w kierunku Iwaniwskego, ale bez skutku. Rosjanie ostrzeliwali okoliczne miejscowości z artylerii i lotnictwa” – przekazał sztab generalny armii ukraińskiej.

Rosjanie podjęli kilka ataków pod Marjinką. Wszystkie – według ukraińskiego sztabu generalnego – zostały odparte. Wojska rosyjskie ostrzelały również Wołczańsk. Zginęły dwie osoby.

– Ostrzał w Wołczańsku od rana był bardzo intensywny. Kobiety zostały zabite w domu – mówił jeden ze świadków rosyjskiej zbrodni.

Tymczasem prezydent Wołodymyr Zełenski zwrócił uwagę, że Rosja cały czas znajduje sposoby, by obejść nałożone na nią sankcje.

– Niestety, państwu terrorystycznemu udaje się wykorzystywać światowe technologie poprzez sieć dostawców, udaje mu się ominąć międzynarodowe sankcje. Widzimy każdy kierunek, w którym omijane są obowiązujące sankcje, widzimy każdy kraj, którego terytorium, jurysdykcja lub obywatele są wykorzystywani przez Rosję do utrwalania terroru. Wszystkie takie kierunki musimy zamknąć – razem z naszymi partnerami – podkreślał ukraiński prezydent.

Rzecznik odeskiej administracji, Serhij Bratczuk, poinformował za to o udanej akcji propagandowo-dywersyjnej przeprowadzonej przez ukraińskich hakerów.

„Na tymczasowo okupowanym Krymie, w tym też w Sewastopolu, zhakowano transmisję kilku kanałów telewizyjnych i puszczono na nich nagranie o Siłach Zbrojnych Ukrainy” – przekazał urzędnik.

Mija dokładnie 467. dzień od początku rosyjskiej inwazji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl