fot. https://pixabay.com/

Rolnicy z Lubelszczyzny ponieśli ogromne straty na plantacjach owoców miękkich oraz w sadach

W okolicach Opola Lubelskiego oszacowano je na 100 procent –  poinformował Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zniszczenia na polach to skutek ostatnich nawałnic i gradobicia, ale również przymrozków. Ucierpiały m.in. czereśnie i jabłka – powiedział Krzysztof Gałaszkiewicz. Jak dodał, rolnikom potrzebna jest pomoc.

Przymrozki spustoszyły sady, ale również plantacje owoców miękkich. Natomiast w okolicach Opola Lubelskiego spadł grad wielkości kurzych jaj. Tutaj ucierpiały plantacje owoców miękkich, ale również sady. Rolnicy w tych rejonach szacują straty w 100 procentach. To znaczy, że nie będzie co zbierać, a koszty zostały poniesione. Sytuacja dla tych rolników jest bardzo zła. Mam nadzieję, że ten rząd stanie na wysokości zadania i pomoże rolnikom, gdyż ta pomoc jest niezbędna i bardzo potrzebna – mówił Krzysztof Gałaszkiewicz.

Rząd zapowiada wsparcie dla rolników poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych. Mają być rozważane różne formy wsparcia.

Wśród nich są m.in. ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne i w podatku rolnym, ale też odroczenie i rozłożenie na raty płatności z tytułu umów sprzedaży i dzierżawy nieruchomości zasobu własności rolnej Skarbu Państwa.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl