fot. PAP/Łukasz Gągulski

Rodziny górników otrzymają wsparcie

Rodziny górników, które straciły bliskich w grudniowej katastrofie w czeskiej Karwinie, otrzymają odszkodowania. Jednorazowe wypłaty będą realizowane w najbliższych dniach.

Wypłaty dla rodzin ofiar obejmą jednorazowe odszkodowania oraz renty z tytułu utraty żywiciela rodziny. Pierwsze przysługują małżonce i dzieciom, i wynoszą 40 tysięcy złotych dla każdej uprawnionej osoby. Jeśli chodzi o renty, będą przysługiwać osobom, które były na utrzymaniu zmarłego górnika. Wysokość renty ma wynosić 50 proc. średniego wynagrodzenia w przypadku, gdy miał on na utrzymaniu tylko jedną osobę. Gdyby osób było więcej, kwota ta wzrasta do 80 procent. Aby pieniądze mogły zacząć być wypłacane, trzeba załatwić jeszcze niezbędne formalności. Będzie to wymagało bliskiej współpracy rodzin z przedstawicielami wszystkich współpracujących firm, ich reprezentantami prawnymi oraz z towarzystwem ubezpieczeniowym Kooperativa. Rodziny tragicznie zmarłych górników mogą także liczyć na środki pochodzące z publicznych zbiórek, jakie podjęły po katastrofie Towarzystwo Świętej Barbary i Fundacja OKD.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl