Rodzice chcą przywrócenia swoich praw

Trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą: „Rodzice chcą mieć wybór”.  Organizatorzy akcji wyjaśniają, że chcą  przywrócenia rodzicom ich konstytucyjnych praw, które obecnie ogranicza nowelizacja prawa oświatowego .

Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców mówi, że rodzice chcą decydować w najważniejszych sprawach dotyczących wychowania i edukacji dzieci – o czym świadczy ich mobilizacja przy zbieraniu podpisów.

–  Rodzice w całej Polsce, od Gdańska po Zakopane, zbierają w tej chwili podpisy pod inicjatywą ustawodawczą:  „Rodzice chcą mieć wybór”. Inicjatywa ta dotyczy nie tylko sześciolatków, dotyczy także programów nauczania, wyboru podręczników, którego to w tej chwili nas się pozbawia. Zachęcamy wszystkich bardzo gorąco do tego, żeby włączyć się do akcji. Wystarczy wejść na stronę rzecznikrodziców.pl, pobrać formularz, wydrukować, najlepiej skserować, rozdać znajomym i wysłać na adres, który jest na każdym formularzu. Od tego zaangażowania zależy, czy wreszcie my, jako rodzice w Polsce będziemy mieli podmiotowość, czy będziemy traktowani jak partnerzy, a nie jak małe dzieci, którym politycy mówią co mamy robić – zachęca Karolina Elbanowska

Rodzice sami organizują w regionach akcje zbierania podpisów. W zeszłą sobotę taka akcja była prowadzona we Wrocławiu.  Inicjatorzy akcji chcą zebrać co najmniej 5 tys. podpisów do 10 września, aby w połowie tego miesiąca można było złożyć wniosek w sejmie.

Wcześniejszy wniosek o zorganizowanie referendum edukacyjnego został odrzucony przez sejm. Organizatorzy mają nadzieję, że przed wyborami samorządowymi będzie łatwiej uzyskać poparcie dla nowego wniosku.

Inicjatorem zbierania podpisów  jest  Stowarzyszenie i  Fundacja Rzecznik Praw Rodziców.

KM/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl