Resort obrony Rosji: w Syrii w ciągu dwóch dni zabito ponad 300 bojowników IS

W nalotach rosyjskiego lotnictwa w Syrii w ciągu ostatnich dwóch dni zginęło 304 bojowników IS, w tym siedmiu dowódców różnego szczebla – poinformowało we wtorek ministerstwo obrony Rosji. Resort dodał, że jeden z tych dowódców pochodził z Kazachstanu.

Naloty przeprowadzono na wschodnim brzegu Eufratu – czytamy w komunikacie. W atakach zniszczono ośrodek, gdzie zbierali się i szkolili zagraniczni najemnicy walczący w szeregach tzw. Państwa Islamskiego (IS). Rosyjski resort zapewnił, że zginęło tam około 40 dżihadystów pochodzących z Kaukazu Północnego. Zlikwidowano także mobilną grupę snajperską.

Prócz tego w bombardowaniach zniszczono punkty dowodzenia, a także osiem czołgów, trzy wyrzutnie artyleryjskie oraz kilkanaście pojazdów terenowych z zainstalowanymi wyrzutniami rakietowymi i karabinami maszynowymi. Celem ostrzałów były także cztery magazyny amunicji.

Dzięki skutecznym działaniom samolotów sił powietrzno-kosmicznych Federacji Rosyjskiej wojska syryjskie nadal wyzwalają z rąk bojowników IS tereny wzdłuż rzeki Eufrat” – zapewniło ministerstwo obrony w Moskwie.

Pod koniec września rzecznik ministerstwa generał Igor Konaszenkow powiedział, iż w drugiej połowie miesiąca w rosyjskich ostrzałach zginęło ponad 2 tys. bojowników IS.

Dwie strony syryjskiego konfliktu, armia rządowa i wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), prowadzą obecnie ofensywę, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad bogatą w ropę i gaz doliną Eufratu. SDF oskarżyły ostatnio wojska syryjskie i wspierające je rosyjskie siły powietrzne o ataki na pozycje SDF w prowincji Dajr az-Zaur.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl