Jordania przyjęła milion syryjskich uchodźców

Maleńka Jordania przyjęła już milion syryjskich uchodźców. „Sytuacja humanitarna nie jest prosta, solidarność Jordańczyków jest jednak ogromna” – mówi ks. abp Maroun Lahham.

„Sytuacja jest skomplikowana – powiedział łaciński wikariusz patriarchalny w Jordanii. – Syryjscy uchodźcy mieszkają w specjalnych obozach, jednak część z nich znalazła sobie także inne schronienie. Szczególnie bogatsi zamieszkali w Ammanie i innych miastach. Uchodźcy stanowią problem społeczny, ekonomiczny i moralny. Do nas przybywają głównie najbiedniejsi, ci, którzy zamieszkiwali ubogie południe Syrii. Nie mają naprawdę niczego. Pamiętajmy, że Jordania gościnnie otwiera swe ramiona, ale jest to mały kraj, nie dysponujący wystarczającą infrastrukturą, potrzebną do przyjęcia miliona uchodźców. Jordania jest też czwartym krajem świata w rankingu najbardziej ubogich w wodę. Arabowie są jednak bardzo gościnni, otwierają swe domy i przyjmują potrzebujących, nawet jeśli sami niczego nie posiadają”.

 

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl