Rekordowe straty w TVP

Nawet 230 mln zł. tyle może wynieść strata telewizji publicznej za ubiegły rok. Gigantyczną kwotę można zaliczyć do rekordowych strat odnotowanych w TVP. Telewizja publiczna od lat notuje straty; tak wysokich jednak jeszcze nie było.

Do tej pory najgorszy czas dla mediów publicznych był w 2009 roku. W kasie zabrakło wówczas 205 mln zł.

„Potrzebne są zmiany; opracowanie nowej ustawy o finansowaniu tych mediów” – mówią od dłuższego czasu politycy największej partii opozycyjnej.  Z kolei parlamentarzyści lewicy – jak napisał jeden z dzienników – proponują zmianę prezesa TVP; obecnie te funkcję pełni Juliusz Braun.

Poseł Elżbieta Kruk, była przewodnicząca KRRiT stwierdziła, że są to wtórne problemy jakie mamy tzn. w Polsce nie ma już mediów publicznych. Polityk przyczyny tego stanu rzeczy upatruje w braku jakichkolwiek działań rządu i KRRiT.

– Czy zmiana prezesa miałaby tutaj coś zmienić – nie sądzę. To jest efekt stałej polityki rządzących dziś w Polsce. Mówię tutaj zarówno o rządzie jak i o KRRiT, która nic nie zrobiła w tym celu abyśmy media publiczne odzyskali. Jeśli nie ma mediów publicznych, nie ma woli utrzymywania mediów publicznych, nie ma też woli przeformułowania sposobu ich finansowania. Jeśli się to nie stanie kłopoty telewizji publicznej się nie skończą – powiedziała poseł Elżbieta Kruk.

Poseł zwraca uwagę, że 80 proc. przychodów TVP stanowią reklamy, co zaprzecza pełnieniu misji publicznej.

– To nie jest tak, że one w ogóle nie mogą korzystać z reklamy, ale nie może być tak by media miały przyrost w 80 proc. komercyjny. Dziś nie mamy tak naprawdę mediów publicznych. To się słusznie określa, że jest to twór rządowo-komercyjny – dodaje poseł Elżbieta Kruk.

Wypowiedź poseł Elżbiety Kruk:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl