Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej MSZ w WSKSiM

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu znalazła się wśród 9 podmiotów w Polsce z różnych województw, które zwyciężyły w konkursie na realizację zadania publicznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych dot. prowadzenia Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej.

Przyznano im dotację na lata 2016-2018, która zostanie przeznaczona na inicjatywy informacyjne i edukacyjne, m.in. organizację debat i konferencji, współpracę z mediami lokalnymi, działania informacyjno-edukacyjne o charakterze warsztatowo-wykładowym, mające na celu podniesienie wiedzy i kompetencji z tematyki związanej z priorytetami polskiej polityki zagranicznej.

W 2016 roku w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej przy WSKSiM w Toruniu zostaną podjęte tematy zgodne z bieżącymi priorytetami polskiej polityki zagranicznej, m. in. dotyczące polskiego wkładu w rozwój cywilizacyjny i kulturowy Europy, wkładu polskich uczonych, odkrywców, inżynierów w osiągnięcia cywilizacji zachodniej i rozwój technologiczny świata, wkładu Polaków w ratowanie Żydów w okresie niemieckiej okupacji Polski podczas II wojny światowej, budowania wizerunku Polski za granicą. Toruński RODM będzie zlokalizowany w siedzibie Uczelni przy ul. św. Józefa 23/35 i rozpocznie swoją działalność od 1 września bieżącego roku.

Wypowiedź dr. Doroty Żuchowskiej, dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej:


Pobierz

Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl